Hruščova laika projekts

Šī tipa mājas tika celtas, varam spriest arī pēc nosaukuma, Ņ. Hruščova valdīšanas laikā. Šīs mājas, parasti ir divus līdz piecus stāvus augstas, bet ir sastopamas arī sešu stāvu ēkas. Celtas tās ir, pārsvarā, no ķieģeļiem, bet vēlāk celtās ēkas arī no paneļiem. Paši dzīvokļi šajās mājās ir diezgan mazi. Istabas ir salīdzinoši mazas un caurstaigājamas, reti sastopamas izolētas istabas. Arī virtuve ir diezgan maziņa. Sanitārais mezgls ir apvienots.

Dzīvokļi šajās mājās, tā saucamajās – Hruščovkās, ir vienas, divu un trīs istabu. Šie dzīvokļi ir diezgan lēti, cenu ietekmē tas, ka tie ir diezgan šauri, ēku un dzīvokļu no šīs sērijas ir diezgan daudz un ir citi mīnusi kuri ietekmē to cenas.

Runājot par labajām dzīvokļu īpašībām, jāpiemin to, ka šie dzīvokļi ir diezgan piemēroti dažāda veida pārplānošanai. Iekšējās sienas parasti nav nesošās, kas ļauj pārplānot dzīvokli ļoti dažādos veidos. Ir iespējams izbūvēt arī atvērtā tipa dzīvokli. Arī siltumizolācija šajos dzīvokļos ir diezgan laba, tas attiecinām gan uz materiālu izvēli gan arī uz celtniecības procesu, kurš, parasti, ir bijis ļoti kvalitatīvs.

Mīnusi, kā jau minēts ir mazā platība, caurstaigājamās istabas, apvienotais sanitārais mezgls. Skaņas izolācija šajās mājās var būt diezgan slikta, kas nozīmē, ja māja ir pie sabiedriskā transporta vai aktīviem ceļiem, tas var radīt lielu diskomfortu. Vecākās mājās var būt problēmas ar inženierkomunikācijām. Tāpat, ja vēl nav nomainīti vecie, koka logi, tas var krietni pasliktināt siltumizolāciju. Dažādās mājās tas var būt gan balkoni gan lodžijas, bet tas tā nav visur. Mājās nav liftu.

Šīs mājas ir ļoti plaši sastopamas gan Rīgā gan ārpus tās, šāda tipa mājas tika celtas daudz un bieži. Lai arī tās ir diezgan mazas un dzīvokļi nav perfekti, tie ir  loti izdevīgi, jo to cenas nebūt nav tās augstākās. Turklāt, salīdzinot ar daudziem citiem projektiem, šīs mājas piedāvā labāku siltuma izolāciju un tās nav ļoti lielas, stāvu ziņā.