Mājoklis – pirkt vai īrēt?

Dzīvesvietas jautājums ir ļoti aktuāls ļoti daudziem. Liela daļa cilvēku tā arī pavada dzīvi īrējot dzīvokli vai māju un nemaz neapsver iespēju to pirkt. Mājokļa pirkšana tiek nedaudz nostumta malā, jo daudzi uzskata ka viņiem nav iespēju to atļauties. Lai arī ir pieejami hipotekārie kredīti, liela daļa cilvēku par to nedomā, jo nevēlas saistības uz ilgiem gadiem vai uzskata ka nevarēs šo kredītu paņemt.

Pirkt vai īrēt, jautājums ir grūts, bet, savā ziņā, arī ļoti vienkāršs. Īrējot dzīvokli mēs katru mēnesi maksājam noteiktu naudas summu par iespēju dzīvot attiecīgajā vietā, bet mēs maksājam tikai pat vienu mēnesi. Īpašnieks var izlemt dzīvokli pārdot vai darīt ko citu kas nozīmētu ka mums ir jāizvācas. Īres līgumi, protams, nosaka termiņus un tamlīdzīgi, bet tas ir pagaidu variants ar iespēju pagarināt.

Aizņemoties hipotekāro kredītu un iegādājoties savu īpašumu, mēs turpinām maksāt, bet mēs maksājam par savu māju. Ja mēs korekti maksājam, mūs nevar izlikt uz ielas, mēs esam savi saimnieki. Galu galā, mēs maksājam tāpēc, lai pēc kāda laika mums vairs nenāktos maksāt. Pēc hipotēkas nomaksas mēs esam savi saimnieki un mums vairs nav jāmaksā nekas par to, ka dzīvojam savā mājā.

Pērkot kredītā, mēs pat varam rast iespēju maksāt mazākus maksājumus kā būtu jāmaksā par dzīvokļa īri. Mēs varam ietaupīt un iegūt savu īpašumu vienlaicīgi. Tieši tāpēc, katram būtu jācenšas rast iespēju iegādāties pašiem savu mājokli. Protams, ne tikai kredīta paņemšana ir šķērslis, mums nākas arī veikt pirmo iemaksu kas var būt diezgan liela, bet vai tas ir tā vērts? Domāju ka noteikti. Kādu laiku padzīvojot taupīgāk, izveidojot iekrājumus, mēs varam nonākt situācijā kur iespēja iegādāties savu mājokli ir pavisam reāla.

Pērkot savu mājokli, viena lieta ko ir vērts atcerēties ir arī tas, ka šo mājokli mēs varēsim ne tikai izmantot paši, bet tas jau ir kas tāds, ko varam ierakstīt savā testamentā. Mēs varam ne tikai parūpēties par sevi, bet arī par saviem bērniem. Mēs varam nevis dzīvot citiem piederošā mājoklī, bet radīt sev ģimenes mājas kuras kalpos vairākām paaudzēm uz priekšu.