Mazģimeņu projekti Rīgā

Esam pieraduši sastapties ar dažādiem projektu apzīmējumiem kad runa iet par dzīvokļiem. Viens no šiem projektiem ir mazģimeņu projekts. Šīs ir 5 un 9 stāvu mājas, bet ir sastopamas arī 12 stāvu mājas, tās gan ir diezgan retas. Šīs mājas ir celtas no blokiem, izņemot 12 stāvu mājas, kuras ir no ķieģeļiem. Šāda projekta mājas ir vairākos Rīgas mikrorajonos, tās ir pietiekoši izplatītas.

Kā jau nosaukums vēsta, šīs mājas nav īsti piemērotas lielām ģimenēm, tas tādēļ, ka šeit ir pieejami tikai vienistabas dzīvokļi. Piecstāvu ēkās, parasti ir viena trepju telpa un katrā stāvā ir pat 20 dzīvokļi abās gaiteņa pusēs. Tie nedaudz atgādina dienesta viesnīcas. Deviņu stāvu ēkās ir 8 dzīvokļi katrā stāvā un arī lifts. Augstajās, 12 stāvu ēkās var būt pat divi lifti.

Šajās mājās ir vairākas pozitīvās puses, bet ir arī mīnusi. Pozitīvi ir tas, ka dzīvokļi ir salīdzinoši mazi, līdz ar to arī izmaksas ir mazākas. Katram dzīvoklim ir lodžija kura var būt arī visa dzīvokļa garumā, to var pārveidot un iegūt ko jaunu savam dzīvoklim. Dzīvokļi ir labi plānoti un diezgan plaši, lai arī tie ir mazi, jo vienistabas, tie var būt diezgan lieli salīdzinot ar citām sērijveida mājām. Šajos dzīvokļos ir iespējams arī veikt pārplānošanu, cik nu tas ir iespējams vienistabas dzīvoklī, ir iespējams izveidot arī atklāto plānojumu vai uzcelt jaunas sienas.

Pie mīnusiem varam pieskaitīt to, ka šajās mājas ir diezgan slikta siltuma un skaņas izolācija. Arī garie koplietošanas gaiteņi katrā stāvā nebūt nav tas labākais ko meklē jaunie saimnieki. Savā ziņā arī tas, ka visiem dzīvokļiem ir apvienots sanitārais mezgls ir mīnus, taču vienistabas dzīvokļiem tā mēdz būt. Un protams, tas ka šajās mājās ir tikai vienistabas dzīvokļi arī ir mīnuss, ja vēlaties dzīvot šeit, bet ar vienu istabu nepietiek.

Šie dzīvokļi var būt ideāli piemēroti pāriem vai cilvēkiem kas dzīvo vieni. Taču arī ģimenes šeit var atrast lieliskas mājas.