Rīga

Rīga ir Latvijas Republikas galvaspilsēta. Tā ir Latvijas kultūras, sporta, biznesa, rūpniecības un  finanšu centrs. Var teikt ka Rīga ir ne tikai Latvijas galvaspilsēta, bet tā ir arī valsts centrālais un svarīgākais punkts.  Ja citās valstīs ir daudz pilsētu kuras sacenšas ar galvaspilsētu vai to pat pārspēj, tad Latvijā, Rīga ir vissvarīgākā pilsēta.

Rīga ir ne tikai svarīga un ietekmīga Latvijas daļa, tā ir arī pietiekoši ietekmīga visā Baltijas reģionā. Rīga ir lielākā pilsēta Baltijas valstīs. Tā ir svarīga ostas pilsēta, arī dzelzceļa pārvadājumi cauri Rīgai ir stratēģiski nozīmīgs faktors kurš jāņem vērā vērtējot pilsētas nozīmi.

Latvijā ir izveidojusies situācija, ka Rīgā un tās rajonā dzīvo aptuveni puse visas Latvijas iedzīvotāju. Tas ir skaidrojams gan ar bezdarbu lauku rajonos gan ar pašas pilsētas pievilcību. Jaunieši no laukiem vēlas pārvākties uz Rīgu gan darba dēļ gan arī mācību iespēju dēļ. Protams, svarīgs faktors ir arī izklaides iespējas kuras ir krietni lielākas par kādu mazāku pilsētu vai ciematu kur iespējams nemaz nav nedz kluba nedz kā cita.

Rīgas vēsture ir diezgan sena, tā radās jau tālajā 1201. gadā. Par Rīgas dibinātāju tiek uzskatīts bīskaps Alberts kurš sāka celt Rīgu. Tā tika celta kā Livonijas bīskapijas galvaspilsēta. Laika gaitā, Rīgai ir bijuši daudzi saimnieki un iekarotāji. Tā vienmēr ir bijusi iekārojama gan sava ģeogrāfiskā novietojuma dēļ gan savas vispārīgās nozīmes dēļ. Rīga ir piederējusi gan tuvākām gan tālākām valstīm un autonomām teritorijām. Protams, lielākā daļa no mums zina nesenāko vēsturi kad Rīga un visa Latvija piederēja gan Krievijai gan Vācijai. Rīga ir izgājusi cauri vairākiem kariem un iekarojumiem.

Pēc neatkarības iegūšanas, Rīga ir kļuvusi par neapstrīdamu Latvijas centru un galvaspilsētu. Kā jau visas Latvijas pilsētas, Rīgu pārvalda pašvaldība – Rīgas dome. Kā jau galvaspilsētā, šeit atrodas arī valsts valdība – saeima un ministru kabinets, arī valsts prezidents atrodas Rīgā.

Rīga turpina attīstīties par ko liecina gan plašie kultūras un sporta pasākumi kuri šeit tiek organizēti gan arī celtniecība. Pēdējo gadu laikā, Rīgā ir uzcelti vairāki ievērojami arhitektūras objekti, ievērojamākie ir Dienvidu tilts un Bibliotēka – Gaismas pils. Joprojām notiek plānošana un celtniecība pie vairākiem citiem, ievērojamiem objektiem. Rīga ir organizējusi arī daudzus pasaules līmeņa politiskos pasākumus, pulcinot mūsu galvaspilsētā pasaules ietekmīgākos cilvēkus. Arī sadarbība tieši pilsētas līmenī tiek organizēta ar ārvalstīm, šādi radot pilsētai jaunas iespējas.

Rīgas vēsturiskais centrs jeb Vecrīga ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā. Šeit ir saglabājusies jūgendstila arhitektūra kura tiek uzskatīta par lielu retumu visā pasaulē. Vecrīga ir liels tūristu apskates objekts. Šeit ir iespējams apskatīt arhitektūru kādu būs grūti sameklēt jebkur citur pasaulē. Tāpat, Vecrīgā ir arī vairākas ievērojamas baznīcas, muzeji, pieminekļi un citi apskates objekti. Ņemot vēra ka tā ir aizsargājama teritorija, varam būt droši ka tā vēl ilgi būs mums apskatāma.

Rīga nav tik liela un tik dzīva kā Londona vai citas no pasaules lielajām pilsētām, bet Baltijas līmenī tā noteikti tāda ir. Arī tas, ka Rīgas ģeogrāfiskais novietojums ir tieši pa vidu Baltijai palīdz turēties kā reģiona centram. Ar laiku, varam tikai cerēt, ka Rīga sasniegs vēl lielākus augstumus un attīstība turpināsies pozitīvā virzienā. Laikam ejot, Rīga var pacensties kļūt vēl atpazīstamāka un ietekmīgāka.

Rīgas mājas lapa.

Rīga Wikipedia.

Paldies par uzmanību!