Rīgas dzīvokļu projekti: 103. sērija

Interesējoties par dzīvokļiem, daudzi ir dzirdējuši par dažādām dzīvokļu sērijām. Tās ir dažādas un katra ir nedaudz atšķirīga ar sev raksturīgām īpašībām. Šī tipa mājas tika celtas no 1970. gada līdz pat 1990. gadiem.

103. sērijas dzīvokļi ir piecstāvu mājās, ir sastopami arī reti izņēmumi Rīgas centrā, un atrodas teju visos Rīgas mikrorajonos. Šie dzīvokļi ir mājās kas celtas no ķieģeļiem un paneļiem. Ķieģeļi ir izmantoti nesošajās sienās, kas arī nodrošina labāku siltumizolāciju, bet paneļi pārējās sienās. Paneļi tika izmantoti, lai atvieglotu dzīvokļu pārplānošanu.

103. sērijas dzīvokļi ir vienas, divu un trīsistabu. Šo dzīvokļu platības ir:

  • Vienistabas – 34 m²
  • Divistabu – 51 m² (parasti)
  • Trīsistabu – iespējami dažādi.

Šajos dzīvokļos ir apvienotais sanitārais mezgls. Tāpat, šeit ir viegli veicamas pārplānošanas darbības. Teju visas dzīvokļa sienas ir iespējams nojaukt un pārveidot. Pat trīsistabu dzīvokļus var apvienot atvērtā tipa plānojumā.

Šiem dzīvokļiem ir vairākas pozitīvās puses. Tiem ir ērts plānojums un istabas ir izolētas. Tāpat, tie viegli pakļaujas pārplānošanai, kas ļauj dzīvokļus padarīt modernākus un patīkamākus mūsdienām. Arī siltumizolācija ir pietiekoši laba, lai neradītu papildus satraukumus. Mīnus varētu būt ka šajās mājās nav liftu un atkritumu vadu. Protams, tas nav nekas briesmīgs, jo no piektā stāva nokāpt nav tik briesmīgi, bet var būt nepatīkami.