Rīgas dzīvokļu projekti: 119. sērija

Dzīvokļu projekti: 119. sērija, Rīgā.

Šīs sērijas dzīvokļi ir ļoti plaši izplatīti visos Rīgas jaunajos mikrorajonos. To būvniecība sākās jau 1980. gadā. Šīs ir gan 6 gan 9 stāvu mājas, bet retos gadījumos ir sastopamas arī 10 stāvu mājas. Šī ir diezgan unikāla dzīvokļu sērija, jo tā tiek būvēta arī šodien, protams, ar nelielām modifikācijām. Jāpiebilst ka šīs sērijas ēkas arī tika pilnībā projektētas Latvijā.

Šiem dzīvokļiem ir apvienotais sanitārais mezgls. Pašas telpas parasti ir diezgan plašas. Tās plānojot pat tika nedaudz pārkāpti padomju laikā atļautie izmēri dzīvokļa platības ziņā. Istabas ir plašas un izolētas. Šajās mājās, lielākoties, ir gan lifts gan atkritumu vads. Ja vēlaties veikt remontu vai dzīvokļa pārplānošanu, šīs sērijas dzīvokļos tas ir ļoti vienkārši. Dzīvokļa starpsienas var demontēt nebaidoties, jo tie ir veidoti, lai ļautu to pārplānošanu. Ir viegli veicama dzīvokļa pārplānošana arī atvērtā tipa dzīvoklī. Šie dzīvokļi ir pieejami ar vienu, divām, trīs un arī četrām istabām. Lielākiem dzīvokļiem ir arī pieejamas vairākas lodžijas.

Viens no lielākajiem mīnusiem šīs sērijas dzīvokļiem ir skaņas un siltuma izolācija. Protams, arī cenu var uzskatīt par mīnusu, jo šie dzīvokļi ir vieni no visdārgākajiem starp viesiem sērijveida dzīvokļiem. Cenu ietekmē faktors, ka arī vienistabas dzīvokļi ir diezgan plaši un vērienīgi.