Rīgas dzīvokļu projekti: 467. sērija

Šīs sērijas mājas ir pamatā celtas no paneļiem. Tās tika celtas no 1970. Līdz 1980. gadiem. Šīs sērijas mājas ir diezgan populāras un atrodas lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu. Pamatā šīs ir deviņu stāvu mājas ar retiem izņēmumiem, kad var būt arī sešu stāvu ēka. Jāpiemin arī tas, ka šī sērija ir ļoti līdzīga 602. Sērijas dzīvokļu mājām, bet atšķiras fasādes. Šīs sērijas mājas var būt rotātas ar krāsainām flīzēm vai kādu citu rotājošu materiālu. Tāpat, šīs sērijas mājām ir lodžijas.

467. sērijas dzīvokļiem var būt viena, divas, trīs vai četras istabas, taču vienistabas dzīvokļi ir diezgan liels retums. Veicot pārplānošanu, noteikti ir jāpārliecinās par nesošo sienu atrašanās vietu, jo vienādās, šīs sērijas, mājās, nesošās sienas var nedaudz atšķirties. Pārplānošana, kā jau lielākajā daļā sērijveida māju ir viegli iespējama, bet dzīvokļa atrašanās vieta un citi faktori var ietekmēt pārplānošanas apjomus. Daudzviet ir iespējams izveidot arī atvērtā plāna dzīvokli.

Šiem dzīvokļiem ir vairākas pozitīvās puses, tai skaitā labā siltuma un skaņas izolācija. Arī plašās kāpņu telpas ir pozitīvs aspekts, neskatoties uz to, ka šeit ir arī lifti. Dzīvokļos var būt gan kopējais gan dalītais sanitārais mezgls, arī divas tualetes.  Mīnus varētu būt tas, ka šajos dzīvokļos var būt caurstaigājamas istabas.