Rīgas dzīvokļu projekti: 602. sērija

602. sērijas dzīvokļi ir vieni no visizplatītākajiem sērijveida dzīvokļiem Rīgā. Pārsvarā tie ir deviņu stāvu nami, bet ir sastopami arī sešu stāvu veidā. Tās ir paneļu mājas kur teju visas sienas ir nesošās, līdz ar to, pārplānošana šeit ir loti apgrūtināta. Atšķirībā no daudziem citiem sērijveida dzīvokļiem, šīs sērijas dzīvokļi ir sastopami vairākos veidos, ir atrodami arī divstāvīgi dzīvokļi.

Šīs sērijas dzīvokļiem parasti ir lodžijas, bet ir arī dzīvokļi ar baloniem. Tāpat arī sanitārais mezgls, parasti tas ir atsevišķs, bet mēdz būt arī apvienotais. Šie dzīvokļi ir pieejami sākot ar vienu istabu līdz pat piecām istabām. Lielākajos dzīvokļos ir iespējama arī otra tualete.

Šiem dzīvokļiem var būt dažādi veidi. Daudzos gadījumos, istabas var būt arī pavisam nelielas. Daudzos gadījumos kad ir divas vai vairāk istabas, kāda no istabām ir pat ļoti maza, šos dzīvokļus mēdz dēvēt par pusotras vai attiecīgi divarpus istabu dzīvokļiem. Parasti šeit ir diezgan liela virtuve un priekšnams. Arī lodžijas un balkoni šīs sērijas mājās var būt diezgan plaši.

Lielākie mīnusi šīs sērijas dzīvokļos ir ne pārāk labā siltumizolācija un ierobežotās pārbūves iespējas.  Tāpat, sienās, īpaši mājas gala sienās, iespējama caursalšana.

Šie dzīvokļi ir ļoti plaši izplatīti un pieejami. Lielākā daļa mikrorajonu sastāv, vismaz daļēji, tieši no šīs sērijas mājām.