Rīgas dzīvokļu projekti: Čehu projekts

Dzīvokļu projekti: Čehu projekts.

Čehu projekta mājas, pārsvarā, tika celtas 1970. gados. Tās ir 12 stāvu ēkas kuras ir celtas no ķieģeļiem un paneļiem. Šajās mājās, pārsvarā ir vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi. Ņemot vērā ka mājas ir 12 stāvi, šeit ir arī lifts.

Dzīvokļi mēdz būt diezgan dažādi, bet tie, parasti, ir diezgan plaši. Divu un trīs istabu dzīvokļos ir atsevišķs sanitārais mezgls. Dzīvokļiem ir arī lodžijas un tās var būt diezgan plašas. Istabas parasti ir izolētas. Atšķirībā no citiem sērijveida dzīvokļiem, šeit ir sastopamas virtuves ar divām ieejām. Jāpiebilst gan ka virtuve nav tik liela, lai divas ieejas būtu ļoti nepieciešamas.

Šajos dzīvokļos ir diezgan lielas pārbūves iespējas. Ir iespējams demontēt starpsienas vai izveidot jaunas pārplānojot dzīvokli. Ir arī iespējams izveidot atvērtā tipa plānojumu.

Šie dzīvokļi ir vieni no dārgākajiem sērijveida dzīvokļiem. Tie ir arī retāki par citiem. Pie mums nav sastopamas vietas kur šīs mājas būtu celtas lielos daudzumos. Bet kopumā, tās ir sastopamas daudzos rajonos. Šīs ēkas arī pēc izskata ir nedaudz atšķirīgas no ierastajām sērijveida mājām, kas padara tās ekskluzīvākas, līdz ar to, arī dārgākas.

Šie dzīvokļi ir ļoti populāri, bet reti, tas norāda ka tie ir celti kvalitatīvi un domājot par iedzīvotājiem. Ir daudz pozitīvo īpašību, bet lielākais mīnus ir tieši šo dzīvokļu cenas.