Staļina laika projekti

Staļina laika projekti, kā jau nosaukums mums vēsta, tika būvēti Josifa Staļina valdīšanas laikā no 1945. līdz 50. gadu beigām. Šīs mājas parasti ir divus līdz sešus stāvus augstas un ir būvētas no ķieģeļiem. Pašas mājas ir apmestas ar dekoratīvo apmetumu un krāsu. Paši dzīvokļi ir diezgan plaši, lielām istabām un virtuvēm. Šie dzīvokļi ir ar istabām kas ir gan izolētas gana arī caurstaigājamas. Dzīvokļos ir augstie griesti.

Šie dzīvokļi ir diezgan pieprasīti, jo piedāvā labu dzīvokli ar plašām telpām. Parasti, tieši cena ir viens no lielākajiem mīnusiem. Protams, ir daudz plusu, kas var palīdzēt izdarīt izvēli tieši par labu šī projekta dzīvokļiem. Viens no plusiem ir arī iespējas šos dzīvokļus pārprojektēt, varat mainīt dzīvokļa izkārtojumu piedodot tam modernāku stilu. Augstie griesti un plašums ir ļoti pozitīvi šiem dzīvokļiem. Šeit ir arī laba siltuma un skaņas izolācija. Pie mīnusiem, ka minēts, var minēt dzīvokļa cenu. Tāpat, mīnus ir tas, ka šiem dzīvokļiem nav ne balkonu ne lodžiju. Arī tas, ka šeit nav ne liftu ne atkritumu vadu var būt nepatīkami. Jāpiemin arī tas, ka šajās mājās var būt kādas kvalitātes problēmas, bet tās parasti nav ļoti nopietnas.

Šie dzīvokļi parasti ir divu un trīs istabu veidā taču var būt arī vienistabas un pat četru vai piecu istabu dzīvokļi. Plašo telpu dēļ, arī divu istabu dzīvoklis var būt diezgan liels platības ziņā un augstie griesti piedod papildus plašuma sajūtu. Dažādos dzīvokļos var būt atšķirīgs sanitārā mezgla izvietojums, tas var būt gan atsevišķs gan apvienots. Šie dzīvokļi ir sastopami dažādos pilsētas rajonos, ne tikai mikrorajonos. Daudzi no šiem dzīvokļiem ir sastopami arī pašā centrā, arī klusajā centrā. Šī projekta dzīvokļi bieži vien ir celti prestižos rajonos ar labi attīstītu infrastruktūru, kas palīdz tos darīt vērtīgākus.

Šie dzīvokļi nav ierastie sērijveida dzīvokļi, līdz ar to, divi vienādas platības dzīvokļi var būt diezgan krasi atšķirīgi plānojumā.